Z radością chciałbym poinformować, iż w dniach od 14 do 17 marca 2020 roku w Pałacuw Koszęcinie – siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, odbędą się I Międzynarodowe Warsztaty Klarnetowe. Są one kierowane do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, studentów akademii muzycznych oraz zawodowych klarnecistów i pedagogów tego instrumentu. Celem warsztatów jest popularyzacja i doskonalenie gry na klarnecie pod okiem wybitnych pedagogów i artystów, a także podnoszenie poziomu nauczania gry oraz wymiana doświadczeń pedagogicznych. Czterodniowe spotkanie klarnetowej społeczności wypełnią lekcje indywidualne, wykłady, wspólne ćwiczenia, praca w zespołach oraz koncerty, na których wystąpią zarówno uczestnicy jak i wykładowcy (z towarzyszeniem orkiestry). Z satysfakcją mogę poinformować, iż zaproszenie do prowadzenia zajęć w pierwszej edycji warsztatów przyjęły wybitne osobowości – uznani artyści i pedagodzy.
Wykładowcami I Międzynarodowych Warsztatów Klarnetowych w Koszęcinie będą:
- prof. Jean Marc Fessard – Królewskie Konserwatorium w Brukseli
- prof. Antonio Saiote – Wyższa Szkoła Muzyki i Sztuk Scenicznych w Porto
- prof. Wenzel Fuchs – Filharmonia Berlińska, Mozarteum w Salzburgu
- Dorota Żołnacz – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Warszawie nr 4
- dr hab. Grzegorz Wieczorek – Akademia Muzyczna w Gdańsku
- prof. dr hab. Roman Widaszek – Akademia Muzyczna w Katowicach
Warsztaty w Koszęcinie to dobra okazja do pracy nad programem konkursów, przesłuchań pod okiem znakomitych klarnecistów, a także niebywała okazja do konsultacji z zakresu studiów orkiestrowych z pierwszym klarnecistą Filharmonii Berlińskiej. Wykłady, ćwiczenia, wystawy będą uzupełnieniem zajęć, a koncert finałowy, z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk” pod dyrekcją Antonio Saiote z wykładowcami w roli solistów, będzie dopełnieniem całości.
Wszystkie zajęcia odbywać się będą w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie, gdzie również w atmosferze niepowtarzalnego, historycznego obiektu, dla wszystkich uczestników warsztatów zapewnione będą noclegi i wyżywienie. Magia tego niezwykłego miejsca, ze wspaniałym kompleksem pałacowo – parkowym bez wątpienia wpłynie na atmosferę spotkania.
Licząc na Waszą obecność, zapraszam serdecznie do Koszęcina.
Kierownik artystyczny warsztatów
prof. dr hab. Roman Widaszek
MIEJSCA NA WARSZTATY DLA UCZESTNIKÓW CZYNNYCH ZOSTAŁY WYCZERPANE
PRZYJMUJEMY ZGŁOSZENIA NA LISTĘ REZERWOWĄ
źródło:
http://zespolslask.pl/pl/dodatkowe/18803/warsztaty-klarnetowe/